O odstraňovaní starých náterov | Color Company

O odstraňovaní starých náterov

Pri natieraní povrchu na ktorom je niekoľko starších náterov by sme v prvom rade mali odstrániť starý náter. Predídeme tým oľúpaniu a rýchlejšiemu znehodneteniu náteru. Staré nátery efektívne odstránime prípravkom Odstraňovač starých náterov.

Na trhu sa objavilo v posledných rokoch veľa náterových hmôt, ktoré nám majú uľahčiť život a mali by držať i na starých, dokonca hrdzavých, povrchoch.

Pravda je však taká, že napriek veľkému úsiliu chemikov v laboratóriách nebol dodnes vymyslený náter, ktorý by so 100 percentnou istotou držal na takýchto rizikových plochách.

Skôr či neskôr sa nájde v nátere mikrootvor, cez ktorý starý náter, alebo hrdza prerazí a začne poškodzovať náter.

Ak chcete mať istotu neostáva vám nič iné, ako staré vrstvy farby odstrániť, inak sa vám olúpe aj nový náter.

Pred nanášaním nového náteru musí byť povrch zbavený všetkých okovín, vrstiev, hrdze, nepevných a starých náterov, mastnoty, olejov a mechanických nečistôt. Ak chceme dosiahnuť maximálny estetický efekt, odstraňujeme aj pevne držiace, avšak nerovnomerne rozložené vrstvy pôvodného náteru.

Stará farba sa dá odstrániť rôznymi spôsobmi. Všetky sú dosť prácne no s výrobkom Odstraňovač starých náterov Extra vám to pôjde jednoducho.

Spôsobov odstraňovania olupujúcej sa farby je niekoľko: môžete použiť teplovzdušnú pištoľ alebo karbobrúsku, brúsny papier rôznych zrnitostí alebo oceľovú kefu. Najjednoduchšie je však použiť odstraňovač starých náterov.

Tento prípravok je vhodný najmä vtedy, ak si už čistený povrch „niečo pamätá“ a celé roky sa na naň natierali jedna vrstva na druhú. V tom prípade by ste sa teplovzdušnou pištoľou alebo karbobrúskou veľmi nadreli, kým by ste docielili hladký povrch.

Máme pre vás dva prípravky – Odstraňovač starých náterov, ktorý je určený na odstraňovanie starých náterov z dreva, kovu a kameňa a Pencol na odstraňovanie starých maľoviek a umývanie znečistených stien pre novou maľovkou.


BudujemeVlastné značky

Color Company, s.r.o.

Štúrova 1504 (areál ZVS)
018 41 Dubnica nad Váhom

IČO: 36 307 262
DIČ DPH: SK2020115020

Číslo účtu: 845 37 293/7500
IBAN: SK 70 7500 0000 0000 8453 7293
SWIFT: CEKOSKBX

Zapísaná v obchodnom registri Trenčín, vložka číslo: 11404/R.

Kontakt

Vedenie spoločnosti
hestera@colorcompany.sk
kirinovic@colorcompany.sk

Zásobovanie
urbanova@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre východné Slovensko
kania@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre západné Slovensko
zavodny@colorcompany.sk

Ekonomické a fakturačné oddelenie
color@colorcompany.sk