Potreba hydroizolácie v interiéri aj v exteriéri | Color Company

Potreba hydroizolácie v interiéri aj v exteriéri

Potreba hydroizolácie v interiéri aj v exteriéri

Izolovať povrch či v interiéri ako napríklad v kúpeľni, práčovni, či v pivnici alebo v exteriéri ako terasa, balkón prípadne podlaha v prístrešku na auto je veľmi dôležitá.

Najdôležitejšia a hlavná funkcia hydroizolácie je, že náter vám zabezpečí ochranu pred vodou či prípadnou vlhkosťou. Zamedzí prenikaniu vody do priestorov a možné poškodenie dlažby alebo zariadení.

Zákazník má na výber z niekoľkých možností. Prvou a najjednoduchšou voľbou je jednozložková hydroizolácia (interiérová či exteriérová) alebo dvojzložková a tá je určená dnu aj von.

Výhodou jednozložkovej hydroizolácie je, že zákazník nemusí s kúpenou hmotou už nič robiť, môže s ňou hneď pracovať. Pri dvojzložkovej hydroizolácií si musí zákazník najskôr hmotu zamiešať. Na trhu je niekoľko možností, no my ponúkame veľmi jednoduchý návod na zamiešanie hmoty. V každom balení dvojzložkovej hydroizolácie od našej spoločnosti COLOR Company sa nachádzajú dve igelitové vrecká s tekutou zložkou a dve vrecká s práškovou zmesou. Tesne pred aplikáciou si zákazník zoberie jedno vrecko tekutej zložky a jedno vrecko práškovej zmesi. Základný hmotnostný pomer suchej a tekutej zložky je 1:1. Suchú zložku vysypeme do nádoby, dolejeme približne polovicu tekutej zložky a premiešame na hustú kašovitú hmotu. Následne na to dolejeme zvyšnú polovicu tekutej zložky a všetko premiešame na jemnú homogénnu hmotu. Hmotu necháme asi 2 minúty odstáť a opäť ju premiešame. Takto pripravenú hmotu môžeme aplikovať. Je potrebné si pripraviť iba také množstvo, ktoré stihnete spotrebovať do 60 minút.

Či si zvolíte jednozložkovú alebo dvojzložkovú hydroizoláciu je potrebné dodržať pracovný postup.

Hydroizolačná hmota sa nanáša nerezovým hladítkom, štetcom alebo valčekom. Hydroizolácia sa nanáša v dvoch vrstvách. Druhá vrstva sa odporúča aplikovať po zaschnutí prvej vrstvy, cca 6 až 12 hodín. Druhú vrstvu nanášame kolmo na prvú vrstvu. Miesta s vyšším namáhaním ako sú kúty, rohy, odtokové žľaby je potrebné vystužiť špeciálnou tesniacou páskou, ktorá sa vloží ešte do nezaschnutého prvého náteru. Lepidlá na lepenie keramických obkladov a dlažieb je možné nanášať už po 5 hodinách od nanesenia druhej vrstvy hydroizolácie. Po skončení práce materiál a pracovné pomôcky očistite vodou. Ruky umyte vodou a mydlom a použite ochranný krém na ruky.

Hydroizolácia by sa nemala aplikovať pri silnom slnečnom žiarení. Optimálna aplikačná teplota je od +10 do + 25⁰C.

Verím, že naše rady vám pri výbere správneho produktu pomohli.


BudujemeVlastné značky

Color Company, s.r.o.

Štúrova 1504 (areál ZVS)
018 41 Dubnica nad Váhom

IČO: 36 307 262
DIČ DPH: SK2020115020

Číslo účtu: 845 37 293/7500
IBAN: SK 70 7500 0000 0000 8453 7293
SWIFT: CEKOSKBX

Zapísaná v obchodnom registri Trenčín, vložka číslo: 11404/R.

Kontakt

Vedenie spoločnosti
hestera@colorcompany.sk
kirinovic@colorcompany.sk

Zásobovanie
urbanova@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre východné Slovensko
kania@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre západné Slovensko
zavodny@colorcompany.sk

Ekonomické a fakturačné oddelenie
color@colorcompany.sk