Slovak | English | Deutsch

Starostlivosť o drevené eurookná

Drevo ako základná prírodná surovina je dobrý materiál, ktorý je vhodný na výrobu okien. Jeho prirodzené vlastnosti v kombinácií s modernými technológiami garantujú dlhú životnosť.

Ak si myslíte, že si kúpite drevené eurookná a nebudete sa musieť o ne starať a ošetrovať ich tak sa veľmi mýlite. Náter eurookien z výroby je dostatočne odolný. Aplikuje sa striekaním pri vysokom tlaku a tak je omnoho odolnejší ako náter, ktorý si aplikujete sami. Avšak vplyvom poveternostných podmienok sa môže časom náter poškodiť. Predĺženú trvanlivosť náteru zabezpečíme Olejom Natur na drevo. Olej je určený na nátery rôznych drevených povrchov ako sú okná, dvere, drevené konštrukcie, zruby, ploty, záhradný nábytok a iné výrobky z dreva.

Existuje na trhu veľa prípravkov a ochranných náterov na oživenie a udržanie náteru. Jedným z nich je Olej NATUR na drevo.

Olej je v bezfarebnom prevedení alebo v odtieni orech, mahagón, pínia a teak. Je dostupný v rôznych veľkostiach balenia: 0,5l, 2,5l a 5l.

Olej NATUR na drevo chráni povrch pred vysušením a UV žiarením a zároveň obnovuje zašlú farbu dreva a dodáva povrchu príjemnejšie dotykové vlastnosti.

Aplikuje sa jednoducho. Najskôr  treba povrch očistiť, zbaviť mastnôt a prachu. Pred použitím prípravok dobre premiešajte. Olej sa aplikuje štetcom, valčekom alebo handričkou. Po 10 – 20 minútach sa nevsiaknutý olej zotrie suchou handričkou. Pri obnove a ošetrení eurookien doporučujeme použiť handričku. Ak je potrebné, môže sa po minimálne 6 hodinách aplikovať aj druhý náter. Teplota pri aplikácií by nemala klesnúť pod 100C. Olej sa neriedi, je v stave pripravenom na použitie.

Obnova náteru závisí od lokality povrchu. Renovačný náter olejom sa odporúča aplikovať z jari alebo na jeseň. Zima nie je vhodná pre takéto nátery.

Starostlivosť o drevené eurookná

2017-10-03 12:23:13

Alpin olej - ochrana dreva

Alpin olej - ochrana dreva

Prestavujeme vám nové výrobky z rady ALPIN, ktoré posúvajú ochranu dreva na vyššiu úroveň. ALPIN Olej je špeciálny prírodný olej vhodný na ošetrenie ako konzervačný a preventívny prostriedok.

Čítaj celý článok

2015-07-07 14:38:42

Solivar Prešov

Solivar Prešov

Obnova Solivaru Prešov, národnej kultúrnej pamiatky, kde sa drevené časti konštrukcií nezaobišli bez ochranných náterov Krovsan a HR Prof, ktoré sú zárukou zvýšenej odolnosti dreva voči škodcom a požiarom.

Čítaj celý článok

2015-06-18 14:12:42

Krásna Hôrka odolnejšia

Krásna Hôrka odolnejšia

Obnova ohňom zničeného hradu Krásna Hôrka prebiehala s použitím nášho špičkového výrobku HR Prof, ktorý znižuje šírenie požiaru a predlžuje odolnosť drevených konštrukcií voči priamemu ohňu. Neostáva nám, len veriť, že zrekonštruovanú Krásnu Hôrku nepostihne osud dvakrát.

Čítaj celý článok

2013-08-12 14:09:01

Zákaznícky servis

FAQ - Otázky a odpovede

Zostavili sme sumár najčastejších otázok a odpovedí na použitie našich produktov. Ak hľadáte riešenie svojho projektu - najmä ohľadom ochrany a povrchovej úpravy dreva - kontaktujte nás. Zo skúsenosťami z praxe sa radi podelíme.

Čítaj celý článok


x

Firemný deň