Slovak | English | Deutsch

O odstraňovaní starých náterov

Pri natieraní povrchu na ktorom je niekoľko starších náterov by sme v prvom rade mali odstrániť starý náter. Predídeme tým oľúpaniu a rýchlejšiemu znehodneteniu náteru. Staré nátery efektívne odstránime prípravkom Odstraňovač starých náterov.

Na trhu sa objavilo v posledných rokoch veľa náterových hmôt, ktoré nám majú uľahčiť život a mali by držať i na starých, dokonca hrdzavých, povrchoch.

Pravda je však taká, že napriek veľkému úsiliu chemikov v laboratóriách nebol dodnes vymyslený náter, ktorý by so 100 percentnou istotou držal na takýchto rizikových plochách.

Skôr či neskôr sa nájde v nátere mikrootvor, cez ktorý starý náter, alebo hrdza prerazí a začne poškodzovať náter.

Ak chcete mať istotu neostáva vám nič iné, ako staré vrstvy farby odstrániť, inak sa vám olúpe aj nový náter.

Pred nanášaním nového náteru musí byť povrch zbavený všetkých okovín, vrstiev, hrdze, nepevných a starých náterov, mastnoty, olejov a mechanických nečistôt. Ak chceme dosiahnuť maximálny estetický efekt, odstraňujeme aj pevne držiace, avšak nerovnomerne rozložené vrstvy pôvodného náteru.

Stará farba sa dá odstrániť rôznymi spôsobmi. Všetky sú dosť prácne no s výrobkom Odstraňovač starých náterov Extra vám to pôjde jednoducho.

Spôsobov odstraňovania olupujúcej sa farby je niekoľko: môžete použiť teplovzdušnú pištoľ alebo karbobrúsku, brúsny papier rôznych zrnitostí alebo oceľovú kefu. Najjednoduchšie je však použiť odstraňovač starých náterov.

Tento prípravok je vhodný najmä vtedy, ak si už čistený povrch „niečo pamätá“ a celé roky sa na naň natierali jedna vrstva na druhú. V tom prípade by ste sa teplovzdušnou pištoľou alebo karbobrúskou veľmi nadreli, kým by ste docielili hladký povrch.

Máme pre vás dva prípravky – Odstraňovač starých náterov, ktorý je určený na odstraňovanie starých náterov z dreva, kovu a kameňa a Pencol na odstraňovanie starých maľoviek a umývanie znečistených stien pre novou maľovkou.

O odstraňovaní starých náterov

2017-10-03 12:23:13

Alpin olej - ochrana dreva

Alpin olej - ochrana dreva

Prestavujeme vám nové výrobky z rady ALPIN, ktoré posúvajú ochranu dreva na vyššiu úroveň. ALPIN Olej je špeciálny prírodný olej vhodný na ošetrenie ako konzervačný a preventívny prostriedok.

Čítaj celý článok

2015-07-07 14:38:42

Solivar Prešov

Solivar Prešov

Obnova Solivaru Prešov, národnej kultúrnej pamiatky, kde sa drevené časti konštrukcií nezaobišli bez ochranných náterov Krovsan a HR Prof, ktoré sú zárukou zvýšenej odolnosti dreva voči škodcom a požiarom.

Čítaj celý článok

2015-06-18 14:12:42

Krásna Hôrka odolnejšia

Krásna Hôrka odolnejšia

Obnova ohňom zničeného hradu Krásna Hôrka prebiehala s použitím nášho špičkového výrobku HR Prof, ktorý znižuje šírenie požiaru a predlžuje odolnosť drevených konštrukcií voči priamemu ohňu. Neostáva nám, len veriť, že zrekonštruovanú Krásnu Hôrku nepostihne osud dvakrát.

Čítaj celý článok

2013-08-12 14:09:01

Zákaznícky servis

FAQ - Otázky a odpovede

Zostavili sme sumár najčastejších otázok a odpovedí na použitie našich produktov. Ak hľadáte riešenie svojho projektu - najmä ohľadom ochrany a povrchovej úpravy dreva - kontaktujte nás. Zo skúsenosťami z praxe sa radi podelíme.

Čítaj celý článok


x

Firemný deň