Slovak | English | Deutsch

Ako správne natrieť drevenú podlahu

Drevo ako stavebný materiál ľudia používajú od nepamäti. Aj keď v súčasnosti veľa ľudí preferuje umelé materiály, drevo je prírodný materiál, ktorý si stále nachádza obľubu v domácnostiach. Drevo je materiál, ktorý udržiava teplo a vytvára skutočnú a nezameniteľnú atmosféru domova. Drevenú podlahu môžeme položiť do takmer všetkých obytných priestorov. Drevenná podlaha sa príliš neodporúča do vlhkých miestností ako sú komory alebo pivnice. Pri pokládke podlahy je dôležité dodržať zásady správnej prípravy podkladu a taktiež správne lepenie podlahy. Najlepšie je obrátiť sa na odborníka.

Keď už je podlaha položená je dôležité vybrať správny lak, ktorý má dostatočnú odolnosť voči mechanickým vplyvom a zároveň je estetický. My vám ponúkame jednozložkový polyuretánový lak na drevené parkety Profilak. Vyrába sa v bezfarebnom prevedení matný alebo lesklý v rôznych baleniach od 0,7l,  2,5 l až 5 l.

Aplikuje sa veľmi jednoducho. Najskôr si treba povrch očistiť od mastnoty, špiny a prachu. Ak aplikujete renovačný náter, tak sa musíme zbaviť starého náteru respektíve zvyškov vosku z povrchu. Starý náter je potrebné dokonale zbrúsiť. Profilak sa nanáša štetcom, striekaním alebo valčekom. Plocha ani pomôcky nesmú obsahovať vodu. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť defekty lakovaného povrchu. Doporúča sa aplikačná teplota nad +12⁰C. Pred aplikáciou lak dobre premiešajte. Potom začnite aplikovať prvý náter. Po 6 – 8 hodinách náter zľahka prebrúste, odstráňte brúsny prach a aplikujte ďalšie nátery. Náter je suchý do 24 hodín. Po 3 dňoch môžete podlahu zaťažiť nábytkom.

Ako správne natrieť drevenú podlahu

2017-10-03 12:23:13

Alpin olej - ochrana dreva

Alpin olej - ochrana dreva

Prestavujeme vám nové výrobky z rady ALPIN, ktoré posúvajú ochranu dreva na vyššiu úroveň. ALPIN Olej je špeciálny prírodný olej vhodný na ošetrenie ako konzervačný a preventívny prostriedok.

Čítaj celý článok

2015-07-07 14:38:42

Solivar Prešov

Solivar Prešov

Obnova Solivaru Prešov, národnej kultúrnej pamiatky, kde sa drevené časti konštrukcií nezaobišli bez ochranných náterov Krovsan a HR Prof, ktoré sú zárukou zvýšenej odolnosti dreva voči škodcom a požiarom.

Čítaj celý článok

2015-06-18 14:12:42

Krásna Hôrka odolnejšia

Krásna Hôrka odolnejšia

Obnova ohňom zničeného hradu Krásna Hôrka prebiehala s použitím nášho špičkového výrobku HR Prof, ktorý znižuje šírenie požiaru a predlžuje odolnosť drevených konštrukcií voči priamemu ohňu. Neostáva nám, len veriť, že zrekonštruovanú Krásnu Hôrku nepostihne osud dvakrát.

Čítaj celý článok

2013-08-12 14:09:01

Zákaznícky servis

FAQ - Otázky a odpovede

Zostavili sme sumár najčastejších otázok a odpovedí na použitie našich produktov. Ak hľadáte riešenie svojho projektu - najmä ohľadom ochrany a povrchovej úpravy dreva - kontaktujte nás. Zo skúsenosťami z praxe sa radi podelíme.

Čítaj celý článok


x

Firemný deň